VN07 – Vietnam

VN07 – Vietnam

56.000Kč osoba

JIH A VYSOČINA

18 dní – Mekong a Centrální vysočina

 

Bližší informace o stravování naleznete v sekci PROGRAM

 

Pokud jsou označeny písmeny (viz. níže) je strava v ceně zájezdu zahrnuta.

 

(S) – Snídaně
(S+O) – Snídaně + oběd
(S+O+V) – Snídaně + oběd + večeře

 

Cena osob do 15 let je INDIVIDUÁLNÍ.

 • Destinace
 • Cena zahrnuje
  Hotely *** / ****
  Průvodce
  Snídaně
  Transféry a přejezdy
 • Cena nezahrnuje
  Cestovní pojištění
  Individuální potřeby
  Nápoje
  Obědy a večeře
  Potřebná víza
1
Praha
Odlet z Prahy
2
Přílet do Ho Či Minovo Město (O)
Příjezd a ubytování v hotelu, oběd. V odpoledních hodinách prohlídka města – katedrála Notre Dame, Hlavní pošta, která je největší ve Vietnamu a zároveň se jedná o architektonický skvost, který si zaslouží vaši pozornost. Dále procházka čínskou čtvrtí – China Town. Přenocování v HČMM.
3
Ho Či Minovo Město – Vinh Long (S)
Dopoledne přejezd do Vinh Longu. Lodní výlet z Caibe (plovoucí trh) do Vinh Long. Ubytování na ostrově Anbinh. Projížďka kolem po okolí, cestou projedete různé ovocné farmy, můžete navštívit některý z místních domů a v jednom z nich také přenocujete („homestay“). Je to nejlepší příležitost, jak blíže poznat místní obyvatele, seznámit se s jejich zvyky a ochutnat výbornou domácí kuchyni. Přenocování ve Vinh Longu.
4
Vinh Long – Can Tho (S+O)
Ráno cesta pokračuje po silnici do Can Tho (čtvrté největší město v deltě Mekongu) cca 200 km. Oběd cestou v restauraci. Přenocování v Can Tho.
5
Can Tho – Bac Lieu (S+O)
V dopoledních hodinách návštěva plovoucího trhu Cai Rang, exkurze do továrny na výrobu nudlí. Přejezd do města Soc Trang, prohlídka khmerské rudé pagody (Doi Pagoda). Před odjezdem do Bac Lieu oběd v místní restauraci.
6
Bac Lieu – Ca Mau (S+O)
Projížďka malým člunem po pralese U–Minh, vychutnáte si poklidnou atmosféru mangrovových lesů a budete svědky krmení včel. Poté návrat do Ca Mau, kde navštívíte místní trh. Oběd po cestě. Přenocování v hotelu.
7
Ca Mau – Ha Tien (S+O)
Krátká návštěva plovoucího trhu v Ca Mau. Vydáte se do rušného a moderně se rozvíjejícího města Rach Gia, kde navštívíte chrám Nguyen Trung Truc.. Následuje přejezd do Ha Tien, před ubytováním v hotelu ještě návštěva letoviska Hon Chong, kde se nacházejí nejkrásnější pláže v okolí delty Mekongu a také prohlídka města Kien Luong, známého svým rybolovem.
8
Ha Tien – Chau Doc (S+O)
Okružní jízda podél hranice města Ha Tien, kde navštívíte pagodu Phu Dung. Uvnitř nyní žije jediný mnich. Zajímavostí této pagody jsou sochy vyrobené z papírové hmoty, která je vymodelována na bambusové kostře. Cesta pokračuje podél pláže Mui Nai. Poté prohlídka chrámu Mac Cuu. Výlet pokračuje jízdou podél hraničního kanálu Vinh Te do Tinh Bien. Vystoupáme na posvátnou horu Sam, kde vás jistě okouzlí panoramatický výhled na rozlehlé pláně delty Mekongu, budete–li mít obzvlášť štěstí, dohlédnete až daleko do Kambodži. Na závěr dne nás čeká prohlídka čamské vesnice a islámské katedrály v Chau Doc.
9
Chau Doc – Ho Či Minovo Město (S+O)
Přesun z Chau Doc do Ho Či Minova Města. V okolí Long Xuyen exkurze do starobylého města Oc Eo a také do stejnojmenného muzea. Toto muzeum je pojmenováno po slavné kultuře v deltě Mekongu, která byla vytvořena a rozvinuta ve Vietnamu v období od 1. do 7. století . Oběd cestou. Přenocování v HČMM.
10
HČMM – Pleiku – Kon Tum (S+O)
Přesun na letiště, vnitrostátní přelet do Pleiku, poté odjezd do Kon Tumu. HČMM – Pleiku letecky, Pleiku – Kon Tum vozem. Kon Tum je výchozím bodem pro návštěvu okolních vesnic horských kmenů. Nejprve návštěva Dak To, Dak Ri Job a Dak Ri Peng. V odpoledních hodinách pak vesnic Banar Kon Jari a Kon Kotu. Přenocování v Kont Tumu.
11
Kon Tum (S+O)
Pokračování návštěv okolních horských vesnicí. Město Kon Tum sehrálo důležitou úlohu během americké války a dodnes si zde můžete prohlédnout původní vězení. Přenocování v Kont Tumu.
12
Kon Tum – Buon Me Thuot – Ho Lak – jezero Lak (S+O)
V ranních hodinách pokračujeme do Buon Me Thuot, kde navštívíme etnografické muzeum. Oběd si vychutnáme v místní restauraci. V odpoledních hodinách nás čeká jezero Lak a prohlídka některých muongských vesnic. Přenocování v Lak Resort.
13
Ho Lak (jezero Lak) – Buon Me Thuot (S+O)
Úžasný zážitek – čeká vás vyjížďka na slonech podél severního břehu jezera a následuje výlet na malém člunu do vesnice Jun. Pokračujeme do národního parku Yok Don, kde v obci Ban Don navštívíme některé zástupce etnických menšiny. Oběd v místní restauraci. Přenocování v Buon Me Thuot.
14
Buon Me Thuot – Nha Trang (S+O)
Vycházka k vodopádu Dray Sap a prohlídka vesnice Edeů (další z etnických skupin). Cesta pokračuje do Nha Trangu, po cestě zastávka na oběd. Exkurze k čamským věžím Po Nagar a možnost návštěvy místního trhu v Nha Trangu.
15
Nha Trang (S+O)
V dopoledních hodinách prohlídka dvou muzeí – Národního oceánografického muzea a Muzea Alexandra Yersina. První zmíněné muzeum je umístěno ve velkolepé budově, která byla vybudována ve francouzském koloniálním stylu, druhé je věnováno doktoru Alexandru Yersinovi, který byl mezi Vietnamci velmi oblíben. Do Vietnamu mimo jiné přivezl gumu a stromy produkující chinin. V roce 1895 v Nha Trangu založil Pasteurův institut. Úchvatným zážitkem bude prohlídka Villy BaoDa Odpoledne individuální program.
16
Nha Trang – Da Lat (S+O)
Přejezd z Nha Trangu do Da Latu. Zastávka na oběd. Po příjezdu do města návštěva místního trhu. Přenocování v Da Latu.
17
Da Lat – Ho Či Minovo město (S+O)
Ráno výstup na jeden z vrcholů Lang Bian (Lam Viet). Hora Lang Bian má pět sopečných vrcholů, které dosahují výšky od 2100 do 2400 m. Náročnější trasa, túra zabere tři až čtyři hodiny, ale následný výhled do okolní krajiny stojí za to. Závěrem naší cesty ještě navštívíme město plné čajovníků Bao Loc, zde si vychutnáme poslední tradiční oběd. Návrat do HČMM – večerní odlet do Prahy.
18
Praha
Přílet do Prahy.
0.0
1. Ubytování0%
2. Strava0%
3. Doprava0%
4. Průvodce0%
5. Celkový pocit0%
6. Doporučili byjste nás?0%

OHODNOŤTE NÁS