VN10 – Vietnam a Kambodža

VN10 – Vietnam a Kambodža

54.000Kč osoba

VIETNAM A KAMBODŽA

15 dní – Hanoj – Ha Long – Hue – Da Nang – Hoi An – Saigon – delta Mekong – Siem Reap

 

Bližší informace o stravování naleznete v sekci PROGRAM

 

Pokud jsou označeny písmeny (viz. níže) je strava v ceně zájezdu zahrnuta.

 

(S) – Snídaně
(S+O) – Snídaně + oběd
(S+O+V) – Snídaně + oběd + večeře

 

Cena osob do 15 let je INDIVIDUÁLNÍ.

 • Destinace
 • Cena zahrnuje
  Hotely *** / ****
  Průvodce
  Snídaně
  Transféry a přejezdy
 • Cena nezahrnuje
  Cestovní pojištění
  Individuální potřeby
  Nápoje
  Obědy a večeře
  Potřebná víza
1
Praha
Odlet z Prahy
2
Hanoj
Přílet na mezinárodní letiště Noi Bai v Hanoji, kde vás vyzvedne průvodce. Poté přesun do vybraného hotelu. Přenocování v Hanoji.
3
Hanoj (S)
Celý den prohlídka města. Den začne návštěvou komplexu Ho Či Min – komplex zahrnuje Ho Či Minovo mauzoleum (prohlídka zvenčí – pondělí, pátky a odpoledne je zavřeno), poté domu na chůdách a One Pillar pagody, jejíž vznik se datuje od založení města. Následuje představení vodního loutkového divadla – specifického umění severního Vietnamu. Přenocování v Hanoji.
4
Hanoj – zátoka Ha Long (S+O+V)
V 8.30 odjezd z hotelu v Hanoji. Cesta do zátoky Ha Long, která trvá 3, 5 hodiny. Zátoka Ha Long je jeden ze sedmi divů světového přírodního dědictví UNESCO, s více než 3000 velkolepými vápencovými ostrovy, tyčícími se z čistého smaragdového moře v zálivu Tonkin. Po příjezdu uvítání a ubytování na lodi. Zatímco bude loď proplouvat kolem skalnatých ostrůvků, jeskyní, plovoucích vesnic a pláží, bude se připravovat na palubě oběd s čerstvými mořskými plody. Odpoledne na člunu návštěva plovoucí rybářské vesnice. Volný čas na plavání nebo relaxaci na palubě. Později odplutí na klidné místo k přenocování. Večeře na palubě – vietnamské jídlo.
5
Zátoka Ha Long – Ha Long – Hanoj – Hue (S)
Snídaně se podává během plavby zátokou. Následuje malá zastávka v jeskyni Překvapení. Po vylodění následuje oběd s lahodnými mořskými plody v restauraci ve městě Ha Long. Poté přesun na letiště k letu do Hue – místo bývalého královského paláce. Po příletu přesun do vybraných hotelů. Přenocování v Hue.
6
Hue – Da Nang – Hoi An (S)
Po snídani přesun do přístavu, kde bude následovat půlhodinový výlet lodí po řece Huong. Navštívíme pagodu Thien Mu – nejlépe dochovanou náboženskou památku v Hue, se sedmi věžemi. Poté přejezd na návštěvu císařské pevnosti, kde vládla poslední vietnamská feudální dynastie (1802–1945), prohlídka včetně věže Flag, brány Ngo Mon, paláce Thai Hoa, Zakázaného města Purple City atd. Odpoledne návštěva hrobky Tu Duc („císařský básník”), která leží v elegantní zahradě s jezerem. Pak přesun po silnici do Hoi Anu přes Da Nang. Cesta povede přes průsmyk Hai Van – jedná se o strategický průsmyk, ze kterého je nádherný panoramatický výhled na Centrální pobřeží. Ubytování v hotelu a přenocování v Hoi Anu.
7
Hoi An (S)
Po snídani prohlídka s průvodcem po starobylém městě Hoi An – památce UNESCO – město bylo velmi prosperujícím obchodním přístavem mezi 17. a 19. stoletím. Úzké uličky jsou ideální pro pěší procházky, navštívíme zde starý obchodní dům s vlivy čínské, japonské a vietnamské architektury. Dále si prohlédneme 400 let starý japonský krytý most a sněmovní sál Chaozhou, čínské kongregace s krásnými dřevořezbami. Poté přejdeme k barevné tržnici, ve které jsou nejen stánky s tropickými specialitami, ale také s hedvábím, které lze proměnit v módní oděv během jednoho dne. Zbytek dne je individuální program. Přenocování v Hoi Anu.
8
Hoi An –Da Nang – Saigon (S)
Po snídani volno až do přesunu na letiště k letu do Saigonu. Po příjezdu přesun do vybraného hotelu. Přenocování v Saigonu.
9
Saigon – tunely Cu Chi (S)
Po snídani odjezd na návštěvu podzemních tunelů Cu Chi, vybudovaných během války za nezávislost a sjednocení. Poté návrat do města. V odpoledních hodinách návštěva Válečného muzea a dále Paláce sjednocení, bývalého sídla indočínského generálního guvernéra a později prezidenta republiky Jižní Vietnam až do pádu Saigonu 30. dubna 1975. Den končí návštěvou katedrály Notre Dame a rušné tržnice Ben Thanh. Přenocování v Saigonu.
10
Saigon – delta Mekong – My Tho – Ben Tre – Saigon (S+O)
V dopoledních hodinách přesun k deltě Mekongu. Po příjezdu plavba podél ostrůvků a tropických sadů až do kanálu Vam Xep. Odtud dále k malému ostrůvku s palmovou stezkou a vesnicí, kde je možnost vidět její klidný každodenní život a způsob pěstování tropického ovoce. Cestou zastávka na speciální čaj s medem a kousky ovoce. Před cestou do My Tho oběd a návštěva vesnice s továrnou na ruční výrobu kokosových bonbonů. Přenocování v Saigonu.
11
Saigon – Siem Reap (S)
Po snídani přesun na letiště k letu do města Siem Reap v Kambodži. Po příjezdu přesun do vybraného hotelu. Odpoledne návštěva památek v Roluos, které tvoří Preah Ko, chrámová hora Bakong a chrám Lolei, stojící uprostřed bývalé vodní nádrže. Památky Roluos, z konce 9. století, představují zbytky prvního hlavního města éry Angkorské khmerské říše. Přenocování v Siem Reap.
12
Siem Reap (S)
Po snídani navštívíte starobylé hlavní město Angkor Thom: Jižní bránu a Bayon s 54 věžemi záhadných usměvavých tváří. V blízkosti chrámu spatříte horu Baphuon, královskou zahradu s chrámem Phimeanakas, Sloní terasu a Terasu malomocného krále. Odpoledne prohlídka Angkor Wat z 12. století, který byl postaven pro hinduistického boha Višnua.Chrám je považován za mistrovské dílo khmerské architektury a umění. Přenocování v Siem Reap.
13
Siem Reap (S)
Po snídani návštěva vesnice a poté plavba místní lodí po jezeře Tonle Sap, které je také známé jako Velké jezero v Kambodži. Budete mít možnost vidět každodenní život na jezeře. Mimo jiné také uvidíte plovoucí školy, tržnice i policejní stanici. Odpoledne pokračování cesty, návštěva slavného chrámu Bantey Srey. Tento malý růžový chrám z pískovce (pozdní 10. století) je považován za klenot klasického khmerského umění. Přenocování v Siem Reap.
14
Siem Reap (S)
Po snídani volno až do přesunu na letiště pro zpáteční let.
15
Praha
Přílet do Prahy.
0.0
1. Ubytování0%
2. Strava0%
3. Doprava0%
4. Průvodce0%
5. Celkový pocit0%
6. Doporučili byjste nás?0%

OHODNOŤTE NÁS