O Vietnamu

základní informace

Vietnam se dělí na tři části – SEVERNÍ, CENTRÁLNÍ a JIŽNÍ

Vízová povinnost - ano

Hlavní město: hanoj

Rozloha: 329.560 km²

Obyvatelstvo: 85,26 mil. obyvatel

jazyk: vietnamština (angličtina)

měna: 1 dong (VND) - 1.000 dongů cca 1 kč

náboženství: budhisté (67%) - katolíci (8%)

národnosti: vietnamci (57%), Thajci, Číňané

ČASOVÉ PÁSMO: +5 h letního času, +6 h zimní čas

HRANICE SE ZEMĚMI: Čína, Laos, Kambodža

MEZINÁRODNÍ PŘEDVOLBA: 00848, 00844, 0084

mobilní: 0084168, 00849

DŮLEŽITÁ TELEFONNÍ ČÍSLA:


24–hodinová lékařská pohotovost / rychlá záchranná pomoc 994
hasiči 993 - policie 995
Hanoj – záchranná služba 115 - policie 113


státní vlajka:

Státní vlajka Vietnamu

Vietnam – neobjevená krása

Vietnam patří mezi země bývalé Indočíny a kromě přírodních krás je jeho největším lákadlem bohatá a zajímavá, více než 4000 let trvající historie. Do života této země se nesmazatelně vrylo především tisíc let čínské nadvlády. Dalším obdobím, které silně ovlivnilo vietnamskou kulturu, je počátek 19. století, kdy byl Vietnam okupován Francouzy. V dnešním Vietnamu se tedy mísí čínská a francouzská tradice s doteky orientu. A proto jsou vedle nádherných pláží turisty nejvíce vyhledávané právě památky, které jsou odkazem starobylých kultur dávných civilizací i vlivů minulých století a jejich návštěvy zaručují nezapomenutelné zážitky.

Nejhorším obdobím novodobých dějin byla bezesporu Americká válka v letech 1954 až 1975. Následky tohoto krveprolití asi navždy zůstanou zapsány do duší a myslí všech Vietnamců.

V posledních letech se v zemi začíná rozvíjet cestovní ruch. Podle statistiky v roce 2011 navštívilo Vietnam 6 014 032 turistů z celého světa, tj. o 19 % více ve srovnání s rokem 2010. Návštěvníky uchvátí nejen nádherné scenérie a pestrá příroda (rýžová políčka, pláže bílého písku, tyrkysové moře, horské hřbety s bujnou vegetací), ale také specifická kultura, zvyky a výborná kuchyně. Pravou atmosféru dokreslují také zdejší rušná velkoměsta.

Vietnam má 3000 km dlouhé pobřeží a milovníkům mořských radovánek nabízí množství rozmanitých pláží. Pro vyznavače potápění jsou zde mimořádně příznivé podmínky a nádherné podmořské scenérie.

Vietnam a stravování

Vietnamská kuchyně patří mezi nejpestřejší na světě. Základem vietnamské kuchyně je vždy vařená rýže a chucená zelenina. Dále ji většinou představují ryby a mořské plody, různá kořeněná masa a omáčky. Velice oblíbené jsou husté nudlové polévky, syrové nebo smažené jarní závitky a rýžové knedlíky. To vše doplňuje široká nabídka ovoce, včetně méně běžných druhů jako jsou dračí oči, pomelo, jack fruit, durian atd.

Podnebí

Podnebí ve Vietnamu se liší podle geografické polohy . Sever Vietnamu leží v pásmu subtropickém, zatímco jih zasahuje do pásma tropického. Průměrná roční teplota na jihu 27 °C a na severu 21 °C. Počasí ve Vietnamu ovlivňuje monzunové proudění. Hlavní turistické sezóny jsou od ledna do května a od října do prosince.

Ideální dovolená pro Evropany

Jako nejvhodnější se pro návštěvu Vietnamu doporučuje evropským turistům měsíc květen, kdy v zemi panuje klima, které je možno označit jako jaro, počasí není příliš horké a kvete většina vegetace. Velmi příhodné jsou pak rovněž termíny v březnu, dubnu , září a říjnu.

TRIP VIETNAM & EUROVINA TRAVEL © 2023 All rights reserved | Created By: W-DESIGN